Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprawek

 

Oprawki, które wybierzesz powinny przede wszystkim zapewnić komfort ich noszenia. Wielkość oprawek powinna być dopasowana do kształtu twarzy i podkreślać twój naturalny wyglądi. Nie mogą być ani za duze ani za małe - górna granica oprawek powinna sięgać nie wyżej niż linia brwi, a dolna nie powinna opierać się o policzki.

 

BestOptyk-Round-Face.png

Twarz okrągła

Do tego kształtu twarzy najlepiej pasują oprawki prostokątne lub takie, których końce unoszą się w kierunku skroni. Dają one efekt optycznego wydłużenia twarzy.

Unikaj oprawek o okrągłym lub owalnym kształcie, małych lub  bezramkowych gdyż spotęgują zaokrąglenia twarzy.

 
 
BestOptyk-Oval-Face.png

Twarz owalna

Owalne twarz mają idealne proporcje długości do szerokości dlatego niemal każdy typ oprawek do nich pasuje. Najlepiej jednak będą wyglądać w oprawkach prostokątnych, kwadratowych lub tzw. "aviatorach". 

Należy unikać zbyt dużych oprawek, które zakryją więcej niż połowę twarzy.

 
 
BestOptyk-Square-Face.png

Twarz kwadratowa

Do twarzy o równych proporcjach i wyrazistych rysach pasują oprawki, które ją wydłużą i nadadzą bardziej owalny kształt czyli oprawki okrągłe i owalne. Oprawki z ciemniejszą górną częścią i jaśniejszym dołem optycznie wydłużą twarz.

Nieodpowiednie oprawki to prostokątne i te o grubych, ciężkich ramkach.

 
 
BestOptyk-Diamond-Face.png

Twarz diamentowa

To twarz o wyrazistych kościach policzkowych, wąskim czole i podbródku. Okulary powinny złagodzić mocne kości policzkowe i przyciągnąć uwagę do oczu. Najlepsze będą oprawki owalne, prostokątne lub kocie. Górna część oprawek może być kolorowa lub wzorzysta.

Należy unikać oprawek waskich lub których dolna część jest ciemniejsza. 

 
 
BestOptyk-Heart-Face.png

Twarz w kształcie serca (lub odwróconego trójkąta)

Najlepiej pasują do tej twarzy oprawki owalne, kwadratowe lub okrągłe, które odwaracają uwagę od górnej, szerszej części twarzy. Także oprawki o jasnym kolorze, zrobione z cienkiego drutu lub same szkła z noskami - wydłużą twarz optycznie wyszczuplając okolice czoła.

Nieopdowiednie są wszelkie oprawki, które przyciągają uwagę do górnej części twarzy np. z bardzo kolorową lub wzorzystą górną ramką.

 
 

Dopasowanie kolorystyczne

BestOptyk_Colors.png

Kolor oprawek to na pewno kwestia gustu. Warto jendak podkreślić, że kolor oczu i kolor oprawek powinny ze sobą współgrać (np. do niebeiskich oczu bardziej pasują oprawki w tonacji niebieskiej). Podobnie jest z kolorem wlosów - brunetki lepiej wyglądają w oprawkach o wyrazistych kolorach (brązy, czerwienie) a blondynki w oprawkach o odcieniach pastelowych i stonowanych.

Ciepła karnacja 

Dla skóry o ciepłych barwach: złoty, brązowy, żółty najbardziej odpowiednie są oprawki o odcieniach brązu, złota, miodu, beżu i oliwki. Niezbyt  dobrze pasują oprawki pastelowe lub biale i czarne.

Zimna karnacja

Do karnacji jasnej, o odcieniu różu najlepiej pasują oprawki o wyrazistych kolorach: srebrne, czarne, różowe, fioletowe, lilaróż, niebieskie, turkusowe i szare.

 

Jaki jest Twój styl życia?

Można dobrać oprawki do każdego stylu życia. Pomyśl jakie oprawki będą najbardziej odpowiednie do tego, co robisz. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas wybierz oprawki, które się wyginają i nie łamią podczas uprawiania sportu. Pracujesz dużo przed komputerem? Wybierz te, które są specjalnie zaprojektowane dla osób spędzających wiele godzin przed ekranem komputera. 

 
PromocjeBeata Styś