"Nie można dojrzeć nowych rzeczy, dopóki nie zmieni się kierunku patrzenia.”

Twoje oczy mają ci coś ważnego do powiedzenia

Wiele osób ma problemy ze wzrokiem ale lekceważy je nie zdając sobie sprawy, że mogliby znacznie poprawić jakość życia dzięki korekcji wzorku. 

BO_Twoje oczy_HERO.JPG
 

Możesz nie rozpoznać podstawowych symptomów lub odkładać wizytę u okulisty aż twój wzrok znacznie się pogorszy. Prawda jest taka, że jak tylko zauważysz, że masz jakiekolwiek zaburzenia widzenia, powinieneś udać się do specjalisty. Do najczęstszych zaburzeń wzroku należy krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i presbopia (starczowzroczność). Większość osób, zarówno dorosłych jak i dzieci, ma jedno z powyższych zaburzeń. Oto sygnały oraz symptomy świadczące o tym, że potrzebujesz zadbać o swój wzrok.

O wiele częściej, niż ci się wydaje, twoje oczy dają ci sygnał, że nadszedł czas by zacząć używać okularów. To ten moment, kiedy warto, abyś odwiedził nas i zbadał swój wzrok u okulisty. Przeczytaj o najbardziej typowych symptomach i sygnałach świadczących o zaburzeniach widzenia. 

 
 

10 sygnałów

Optymalnym sposobem aby stwierdzić, że potrzebujesz okularów to wizyta u okulisty. Jednak jest kilka sygnałów, które potwierdzą, że nie powinieneś z tym dłużej zwlekać. 

 
 1. Nieostre widzenie przedmiotów z bliska, a wyraźne tych bardziej oddalonych – dalekowzroczność, inaczej nadwzroczność (hyperopia).
 2. Wyraźne widzenie przedmiotów z bliskiej odległości, podczas gdy przedmioty znajdujące się dalej wydają się zamazane – krótkowzroczność (mopia).
 3. Trudności w widzeniu obiektów z bliska i z odległości – astygmatyzm.
 4. Trudności w widzeniu w nocy.
 5. Zwiększone trudności w przystosowywaniu się z ciemnego do jasnego otoczenia.
 6. Trudności przy czytaniu lub pracy na komputerze.
 7. Przemęczenie wzroku.
 8. Częste bóle głowy.
 9. Podwójne widzenie.
 10. Dostrzeganie aureoli wokół światła.
 

Dzieci

Dziecko czasem nie umie powiedzieć, że ma problemy ze wzrokiem, dlatego ważne jest by rodzice, polegając na przesłankach wzrokowych, mogli podjąć decyzję, czy ich dziecko potrzebuje wizyty u specjalisty.

 
 1. Przechylanie głowy.
 2. Zakrywanie jednego oka podczas czytania lub oglądania telewizji.
 3. Gubienie się lub opuszczanie linijek podczas czytania.
 4. Częste mrużenie lub pocieranie oczu.
 5. Narzekanie na ból głowy, suchość lub wilgotność oczu.
 6. Siadanie w pierwszej ławce w klasie lub blisko telewizora w domu.
 7. Słabe wyniki w szkole.
 8. Trudności i niechęć do zajęć sportowych.
 

Osoby starsze

Wraz z wiekiem nasz wzrok się zmienia. Kiedy masz trudności w dostrzeganiu przedmiotów z blliska lub w czytaniu, prawdopodobnie masz presbiopię (starczowzroczność).

 

1. test książki

Kiedy trzymasz książkę w odległości 25-30 cm od twarzy to znak ostrzegawczy. Osoby, które potrzebują okularów do czytania trzymają książkę z dala od oczu tak aby mogli skupić wzrok na czytanym tekście.

2. test wykonywanych czynności

Oprócz trudności w czytaniu, jeśli masz problemy z szyciem, rysowaniem, grami w gry planszowe etc. to bardzo prawdobodobne, że potrzebujesz okularów do czytania.

3. test bóli głowy

Jeśli masz bóle głowy i twoje oczy męczą sie po próbach koncentracji na bliskich obiektach, może to oznaczać, że potrzebujesz okularów do czytania. 

 
 

Soczewki, abyś widział ciągle, bez jakichkolwiek zakłóceń.

Komfort, wygoda, aktywny styl życia – to kilka z powodów, kiedy osoby używające okularów wybierają soczewki kontaktowe.

Obecnie wiele wad refrakcyjnch może być skorygowanych przy pomocy soczewek kontaktowych. Coraz więcej osób używa soczewek zamiast okularów. To twoja decyzja czy wolisz nosić okulary czy soczewki. Będziemy w stanie zaproponować ci to, co będzie dla Ciebie najlepsze. 

Dzięki technologicznym osiągnięciom soczewki kotaktowe są bardziej zróżnicowane i dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Duży wybór pozwala wyjść naprzeciw bardzo różnorodnym potrzebom klientów. 

 
#block-yui_3_17_2_13_1500815229737_40935
Screen Shot 2018-05-07 at 1.32.30 PM.png

Co powinieneś wiedzieć o okularach przeciwsłonecznych

 
Dowiedz się więcej o okularach przeciwsłonecznych, różnych kolorach i ich wpływie na poprawę wzroku.
 
 

Okulary przeciwłoneczne są niezbędnym elementem wyposażenia dla osób, które lubią aktywnie spędzać wolny czas. Dobre, wyczynowe okulary przeciwsłoneczne mogą zmniejszyć odblask na drodze w czasie jazdy rowerem, ochronić przed śniegiem w czasie jazdy na nartach, oraz zwiększyć przejrzystość widzenia aby jazda samochodem była bezpieczniejsza. 

 Foto Roberto Nickson (@g) na Unsplash

Foto Roberto Nickson (@g) na Unsplash

Nie jesteś pewien od czego zacząć wybierając nowe okulary przeciwsłoneczne? Niezdecydowany na soczewki polaryzacyjne lub niepewny jakie oprawki będą najbardziej dobrane do twojej twarzy? Nie martw się. Ten przewodnik pomoże odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące okularów przeciwsłonecznych. Mimo, że będziemy się koncentrować na okularach wyczynowych, wiele z podanych tu zasad można zastosować wybierając okulary będące dodatkiem do stroju.

Określane jako UVA lub UVB, niewidoczne słoneczne promienie ultrafioletowe mogą poważnie uszkodzić oczy i doprowadzić do rozwoju katarakty, zwyrodnienia plamki żółtej lub spowodować stałą niewydolność siatkówki. Okulary przeciwsłoneczne ze 100 % ochroną UV ochronią twoje oczy przed promieniami UVA i UVB. Możesz też spotkać okulary z naklejką "UV 400". Takie okulary blokują promienie słoneczne o długości do 400 nanometrów. Oznacza to po prostu, że nawet najmniejsze promienie UVA i UVB nie dotrą do twojego oka. Pamiętaj, promienie UV są obecne w ciągu dnia nawet w pochmurne dni. 

 
 
 
 

Okulary przeciwsłoneczne z korekcją są dobrym rozwiązaniem

Czasem jedziesz drogą, słońce świeci ci prosto w oczy a ty bezskutecznie poszukujesz przeciswłonecznych nakładek na okulary, któych używasz do swoich okularów korekcyjnych. W takich sytuacjach może się okazać, że okulary przeciwsłoneczne z korekcją będą bardziej wygodne i praktyczne, oraz, że warto w nie zainwestować.

Nie musisz rezygnować z modnego stylu lub osiągania wysokich wyników w sporcie jeśli potrzebujesz okularów przeciwsłonecznych z korekcją.

Osoby używające soczewek kontaktowych mogą dojść do wniosku, że noszenie okularów przeciwsłonecznych z korekcją jest o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem kiedy przebywają na zewnątrz. Może się zdarzyć, że niezbyt wygodnie będzie używać soczewek na plaży gdzie twoje oczy mogą stać się piekące i mokre pod wpływem dostających sie do nich piasku, słońca, wiatru i wody.

Mając okulary przeciwsłoneczne z korekcją masz możliwość noszenia ich o każdej porze kiedy jesteś na zewnątrz bez potrzeby szukania nakładek lub używania soczewek kontaktowych. 

 

Soczewki plastikowe a soczewki ze szkła

Soczewki plastikowe są lżejsze od soczewek ze szkła i bardziej odporne na stłuczenie niż szkło. Jednym z rodzajów soczewek plastikowych są soczewki z poliwęglanu. Są one niezwykle lekkie i nietłukące się, co sprawia, że nie zostaną uszkodzone przy uderzeniu. Soczewki ze szkła są bardziej odporne na zarysowania ale cięższe niż soczewki z tworzywa sztucznego. Mogą się rozprysnąć lub pęknąć przy uderzeniu. 

 

Rola soczewek kolorowych

Wiele osób wybiera kolorowe soczewki przeciwsłoneczne ze względów estetycznych, ale te kolory soczewek są zaprojektowane dla specyficznych celów. Odcień soczewek okularów przeciwsłonecznyh może wzmocnić percepcję głębi i zmniejszyć zmęczenie oczu w zależności od otoczenia w jakim się znajdujesz, wpływając na poprawę wyadajności podczas uprawiania sportu i innych aktywności. 

 
 

 
 

Szare & Czarne Soczewki

 

Jest to najbardziej popularny kolor soczewek do ogólnego używania i idealny podczas słonecznych dni. Kolory, które widzimy, gdy jesteśmy na zewnątrz są najbardziej zbliżone do rzeczywistych kiedy używamy takich właśnie soczewek. Szare soczewki pomagają też spłaszczyć światło tak aby zachować normalną percepcję głębi. Szare soczewki są świetne do codziennego używania, gdyż odwzorowują rzeczywiste kolory oraz zapewniają cień oczom w pełnym słońcu. 

 

 • Dobre dla ogólnego stosownia
 • Zmniejszają zmęczenie oczu 
 • Zapewniają postrzeganie kolorów takimi, jakie są w rzeczywistości
 • Minimalizują odblask, zwłaszcza wody
 • Zapewniają najciemniejszy odcień wraz z najwyższą dostępną redukcją światła

 
 

Niebieskie Soczewki

 

 

Są to najbardziej modne i dostępne odcienie soczewek. Znacznie zmniejszają odblaski oraz pomagają poprawić postrzeganie kolorów i konturów. Niebieskie i fioletowe odcienie soczewek mogą być przydatne podczas trudnych warunków pogodowych takich jak mgła i śnieg ponieważ blokują odblaski z każdego białego światła, które jest widoczne.

 • Modne i estetyczne
 • Redukują odblask
 • Pomagają rozpoznawać kontury
 • Wzmacniają postrzeganie kolorów 

 
 

Zielone Soczewki

 

Pozwalają neutralnie postrzegać kolory i są przydatne w słoneczne dni. Zielone soczewki nieznacznie poprawiają kontrast.

 • Dobre dla ogólnego stosowania
 • Oferują równomierne postrzeganie koloru
 • Przygaszają odblask podczas gdy cienie zostają rozjaśnione
 • Zapewniają dobry kontrast przy słabym oświetleniu

 
 

Brązowe Soczewki 

 

Skuteczne w filtrowaniu światła w mglistych i bardzo słonecznych warunkach. Brązowe soczewki poprawiają kontrast w różnych warunkach atmosferycznych dzięki czemu są popularne i używane podczas jazdy na nartach, jazdy samochodem czy żeglowania. 

 • Dobre do różnych, codziennych warunków pogodowych
 • Poprawiają kontrast
 • Zawierają czerwony kolor aby poprawić postrzeganie głębi

 
 

Żółte Soczewki

 

Zwiększają percepcję głębi. Żółte soczewki są o mniejszym odcieniu co czyni je idealnymi do używania kiedy są słabe warunki oświetleniowe, gorsza pogoda czy wręcz sztorm. Postrzeganie kolorów może być nieznacznie zniekształcone. Świetne podczas sportów strzeleckich.

 • Zapewniają większą jasność widzenia podczas zamglenia, mgły i innych warunkach słabego oświetlenia.
 • Odfiltrowują niebieskie światło z ekranów komputerowych i innych urządzeń elektronicznych, które mogą powodować zmęczenie oczu i bóle głowy.
 

Małe Dzieci

Okulary dla małych dzieci są przeznaczone zarówno dla chłopców i dziewczynek w wieku od miesiąca do 8 lat. Są trwałe, kolorowe i zaprojektowane tak, by mogły sprostać nawet najbardziej "szalonym" zabawom dziecięcym.

 

Dzieci Szkolne

Okulary dla dzieci szkolnych przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Są one wysokiej jakości, trwałe i dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów.

 

Młodzież

Kolekcja w BestOptyk dla nastolatków składa się z najbardziej modnych okularów różnych firm. Są to okulary o przystępnej cenie i atrakcyjnej kolorystyce. 

 

 
 

Dodatkowe informacje

Każdą parę okularów można dostosować do własnych potrzeb przez dodanie ulepszeń takich jak powłoka antyrefleksyjna, spolaryzowane soczewki, właściwy odcień soczewek lub odpowiednie oprawki.

 
 

100% ochrona przed promieniami UV 

 
BO-ochrona-przed-promieniami-UV.jpg

Promienie UV mogą uszkodzić skórę powiek jak też rogówkę, soczewkę i inne części oka. Długotrwała ekspozycja na słońce może prowadzić do groźnych powikłań wzroku w przyszłości. Oczy dzieci są szczególnie narażone na uszkodzenia promieniami UV. Okulary w BestOptyk są dostępne ze 100% ochroną przeciw promieniom UV tak aby oczy twoich dzieci były dobrze chronione.

 
 

Poliwęglawone soczewki dla dzieci

 
Poliwęglawone-soczewki-dla-dzieci.jpg

Soczewki poliwęglanowe są odporne na uderzenia dlatego okuliści i optycy polecają je do okularów dziecięcych. Nie tylko w 100% chronią przed promieniami UV ale mają doskonałą klarowność optyczną. Są one bardzo lekkie ale wystarczająco mocne by znaleźć zastosowanie w kaskach ochronnych w budownictiwe lub w promach kosmicznych. Jest to najbezpieczniejszy z materiałów dostępnych do ochrony oczu twoich dzieci. 

 
 

Powłoka antyrefleksyjna AR

 

Znana również jako powłoka antyodblaskowa, powłoka AR zmniejsza rozproszone światło, które zakłóca widzenie. Dzięki powłoce AR twoje oczy są dobrze widoczne a nie refleksy jakie tworzą się na szkłach. Powłoka antyrefleksyjna jest zaprojektowana tak, aby poprawić twój komfort widzenia i jest zalecana przez okulistów dla osób, które narzekają na zmęczenie oczu z powodu długotrwałego patrzenia na ekran komputera. 

 

Soczewki fotochromowe

 
 

Soczewki fotochromowe zmniejszają odcień do 70-80% pod wpływem promieni słonecznych, a następnie wracają do pierwotnego odcienia kiedy znajdą się w pomieszczeniu. Mogą być wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego. Proces ich ciemnienia i rozjaśniania zależy od temperatury i od siły promieniowania UV. Im wyższa intensywność promieniowania i niższa temperatura, soczewki stają się ciemniejsze i szybciej zachodzi ten proces. Oznacza to, że maksymalne zaciemnienie występuje podczas warunków zimowych i w górskim terenie. Soczewki są tylko nieco ciemniejsze podczas upałów letnich. Maksymalne zaciemnienie nie jest możliwe w pojazdach samochodowych gdyż szyby pochłaniają promienie UV.

 

 
exc.png